5.4.2016 Petr Woff

SEO články: Jak získat klienty přes vyhledávače?

Internet je denně zahlcovaný hromadou nových stránek, které mohou, ale nemusejí obsahovat užitečné informace. Naštěstí existují vyhledávací roboti, obdaření umělou inteligencí, kteří průběžně všechna data třídí. 

Výsledkem jsou obrovské a zároveň přehledné „virtuální knihovny“ jménem Google.com a Seznam.cz. Prostřednictvím vyhledávacího řádku zadáte klíčové slovo a na předních místech uvidíte SEO články, které nejlépe odpovídají vašemu dotazu.

Stačí dodržet poměrně jednoduché zásady SEO a můžete si sepsat svoji internetovou prezentaci, abyste v pomyslné virtuální knihovně obsadili nejlepší pozice a zaujali nové zákazníky. Petr Woff

Moderní podnikatel dokáže celý proces obrátit a využít. Poradíme vám, jak sepíšete svoji internetovou prezentaci, abyste v pomyslné virtuální knihovně obsadili nejlepší pozice a zaujali nové zákazníky. Stačí dodržet poměrně jednoduché zásady SEO, neboli optimalizace pro internetové vyhledávače (anglicky „search engine optimalization“).

1.     SEO články stojí na klíčových slovech

Nejdříve musíme prozkoumat tržní poptávku a jazykové prostředky vašich potenciálních zákazníků, abychom jim mohli správně odpovědět. Provedeme analýzu klíčových slov, která lidé zadávají do internetových vyhledávačů a vybereme nejvhodnější hesla. Například tento text optimalizujeme pro výraz „SEO články“, obsažený v nadpisu, podnadpisu a 2 % celého textu.

2.     Návštěvníkovi musíme dát, co hledá

Nyní potřebujeme představivost a empatii. Vžijme se do pozice člověka, který hledá vybrané klíčové slovo. Co přesně zjišťuje, a především jaký účel sleduje? Pokud optimalizujeme stránku například pro sousloví „SEO články“, musíme maximálně pomoci člověku, který chce zvýšit návštěvnost svojí internetové prezentace. Obsah musí především splňovat informační účel, aby vůbec měly smysl formální a programátorské fígle.

3.     SEO články mají bezchybný zdrojový kód

Pro tvorbu internetových stránek potřebujeme programátora, nebo aspoň základní počítačovou gramotnost a bezplatný redakční systém typu WorPress, Joomla nebo Drupal. Například na adrese www.seo-servis.cz můžete orientační otestovat, jak dobře máte vytvořenou svoji internetovou prezentaci. Kvůli programátorským chybám bohužel klesnete ve výsledcích vyhledávání.

4.     Pomůžou nám kvalitní zpětné odkazy

Nelepší SEO články přitahují pozornost a bývají tématem internetových diskusí. Odkazuje na vaši stránku renomovaný oborový magazín? Výborně! Máte 5, 10, 20 podobně kvalitních referencí? V takovém případě gratulujeme 5krát, 10krát, 20krát! Svojí internetové prezentaci můžete pomáhat zpětnými odkazy sami, například prostřednictvím profilu na sociální síti. Ovšem vyhledávací roboti jsou stále inteligentnější a některé placené (automaticky generované) linky penalizují.

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Tagged: , ,