22.5.2017 Katarína Hosťovecká

Proč náš firemní web vznikal více než rok

„Firemní web je vaše online vizitka – mít ho prostě musíte.“ Za svůj život jsem tuto větu řekl mnohokrát – přátelům, klientům i obchodním partnerům. Není proto divu, že když zůstávala naše agentura Narrative Media už rok bez jakékoliv webové prezentace, dostával jsem dotazy, proč se svou radou sám neřídím.

Inu, není za tím nic složitého. Udělat jednoduchý firemní web je snad otázka chvilky práce. Jenže my jsme na začátku měli mnohem vyšší ambice. Asi tři měsíce jsme připravovali celý koncept, utratili desítky tisíc za řadu grafických návrhů a pak jsme tvorbu webových stránek svěřili poměrně velké technologické společnosti. Příprava se neustále komplikovala a co na začátku nebyl problém, se jím později stalo. Ostatně nejsme první, kdo to tak měl.

Konečně se přiblížil termín spuštění. Chystali jsme se odladit pár detailů, ale WordPress srdceryvně žadonil o nejnovější verzi. Provedl jsem aktualizaci… a celý web se rozsypal jako domeček z karet. V ten moment se moje trpělivost zvedla, zdvořile pozdravila a odkráčela pryč.

Jak dál?

Web vlastními silami

Vím, že jsme v tu dobu měli zálohy, kterými by šlo web obnovit a spustit. Ale po všech těch průtazích s externím dodavatelem už mi na původním webu nepřipadlo nic zajímavého – grafika, poselství, zkrátka nic. Rozhodli jsme se proto web udělat interně. Vytipovali jsme šikovnou šablonu od WordPress, dali si práci s výběrem fotek a za 20 hodin času bylo vše překopáno. Na jaře 2016 jsme web konečně spustili a před pár týdny se mu dostalo i novějšího obsahu a celkové modernizace. Úleva byla velká a reakce okolí pozitivní. Jako start to není špatné.

Já vím. Spuštěním vlastního webu jsme vlastně teprve splnili „hygienické minimum“ – máme něco, co mají všichni. Je pravda, že v Narrative Media jsme za necelé dva roky existence až příliš orientovaní na klienta a na to, abychom upřednostnili klientské projekty před vlastními. A protože byznys kvete, a hlavně sám roste, na svoji vlastní propagaci jednoduše zapomínáme. Je ale čas to změnit.

Těším se na to.

UPDATE: Webovou stránku jsme nedávno opět obnovili. Oprášili jsme třeba reference či nabídku služeb a aktualizovali náš tým. Podívejte se sami :).

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin