12.4.2017 Katarína Hosťovecká

Kreslíme i komiksy. Tentokrát pro Dinoprofit

Komiks má takovou zvláštní atraktivitu. Možná to souvisí s tím, že jako děti jsme tyto kreslené příběhy milovali a četli si je pořád dokola. Využití má i v marketingu a my jsme si jeho výrobou prošli i letos.

Společnost Dinoprofit je brněnským start-upem a s jeho zakladatelem, Tomášem Petrů, Kamil spolupracoval již v minulosti. Tentokrát se od nás vyžadovala prezentace společnosti a její hlavní služby: akvizice nových zákazníků na základě osobního doporučení. Komiks byl určen pro zveřejnění na webových stránkách společnosti.

Klient měl od začátku jasnou představu o tom, co potřebuje – komiks o několika obrázcích, kde se baví postavičky inspirované reálnými personami. Sám nám také dodal texty, bylo však nutné je značně zjednodušit a upravit do příjemnější formy.

Jak jsme postupovali?

1. Vytvořili jsme scénář včetně textace políček
2. Navrhli jsme konkrétní vzhled postaviček
3. Připravili jsme kresby ve spolupráci s kreslířem Milanem Sodomou

Grafické návrhy společně s textací se klientovi líbily už od prvního náhledu a marketingově to dávalo smysl. Pro klienta jsme připravili také verzi bez textů, aby mohl při prezentacích sám simulovat, co postavy říkají. Připravujeme také poloanimovanou verzi ve formě videa.

TIP: Pokud pracujete s formátem komiksu, dejte si pozor na kvalitní korekturu textů. Může se stát, že vámi zvolený font nebude mít variantu v českém jazyce a vám pak může někde chybět čárka či háček.

Zajímají vás alternativní způsoby propagace své značky? Fantazii se meze nekladou a my se rádi odkloníme od konvence. Připravujeme pro vás nejen marketingové strategie a pravidelný obsah, ale také video marketing, přípravu tiskovin a komiksů. Nebojíme se ani tvorby různých (internetových) projektů. Pokud s něčím potřebujete pomoct, ozvěte se nám na info@narrativemedia.cz.

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin